Hoşgeldiniz  

CHP Lüleburgaz Eski İlçe Başkanı Kaya; “ÇÖP SORUNU KANGREN OLMUŞTUR ASPİRİN TEDAVİSİ YETMEZ!”

admin | 17 Temmuz 2018 | Manşet, Siyaset A- A+

CHP Lüleburgaz Eski İlçe Başkanı Özgür Kaya yazılı bir açıklama yaparak;2″018 yılında Lüleburgaz’da ÇÖP sorununu konuşuyor olmanın üzüntüsünü yaşamaktayız” dedi. Kaya açıklamasına şu şekilde devam etti.

“Bununla birlikte Çöp sorununun çözümü konusunda bazı uyarılarda bulunmayı tarihi ve siyasi sorumluluk olarak görmekteyiz. Lüleburgaz’ımız çöp sorununda 20 yıl geride kalmıştır, ancak bu durum sorunun çözümüne 20 yıl geriden başlamamızı gerektirmez. Lüleburgaz’da Sadece sokak başlarına çöp konteyneri koymak 20 yıl geriden başlamak içinde bulunduğumuz çağın ve zamanın gerisine düşmek olacaktır. Lüleburgaz’ın hak ettiği ÇÖP projesi, sokaklara basit bir çöp konteyneri konulmasının ilerisine geçmelidir.

Partimizle Belediyemiz arasında çok ciddi tartışmalara sebep olan ÇÖP sorunu ciddi bir bakış açısı ile ele alınmalı, yapılacak proje acilen başlamalı gerçekçi, uzun vadeli ve ciddi bir proje olmalı, siyasi, günlük ve magazinsel kaygılara düşmeden, halk için halktan yana çözümler üretilmelidir.

Bu proje konusunda sorunu daha önce çözmüş diğer belediyelerimizden destek alırken,  AHMETBEY, EVRENSEKİZ, B.KARIŞTIRAN, gibi belde belediyelerimiz ve Lüleburgaz’a bağlı köylerimizde bu proje kapsamına dahil edilmelidir.

Projenin uygulanması için Merkezi hükumet imkanları araştırılarak, finansman konusunda siyasi kadrolar bu günden harekete geçirilmelidir.

Çöpün toplanması, ayrıştırılması, ekonomiye katılması ve çevrenin korunması da yapılacak bu proje içinde bir bütün olarak ele alınmalıdır.Çöplük sahasının islahından başlayarak çöpü ayrıştırıp ekonomiye kazandıracak, çöp toplama maliyetlerini düşürerek bütçeye olan yükü azaltacak, çöpten beslenen sokak hayvanlarının kontrol ve denetimini sağlayacak ve üzerinde sorunun tüm taraflarının çalıştığı kapsamlı bir projenin görünen ayağı da YER ALTI ÇÖP KONTEYNERİN konulması olmalıdır.

İdare Çöp sorununda ciddi ve cesur kararlar alarak belediye bütçesi en verimli şekilde kullanmalı ve önümüzdeki 50 yıl boyunca çöp sorununu Lüleburgaz’ın gündeminden çıkarmalıdır.

Lüleburgaz’ımızda çöp sorunu kangren haline gelmiştir aspirin tedavisi ile çözülemez.

ÇÖP sorununu çözmek en acil görevimiz ve bu konuda köklü çözüm bulmakta siyasi sorumluluğumuzdur” dedi..

 

TEKZİP: Kaya; “ÇÖP SORUNU KANGREN OLMUŞTUR ASPİRİN TEDAVİSİ YETMEZ!” haberimiz gazetemizin basılı sayısında sehven “CHP Lüleburgaz İlçe Başkanı Kaya; ” “ÇÖP SORUNU KANGREN OLMUŞTUR ASPİRİN TEDAVİSİ YETMEZ!” olarak çıkmıştır. Düzeltir, özür dileriz…

380 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi