Hoşgeldiniz  

CHP ‘DEN AÇIKLAMA : HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ

admin | 15 Temmuz 2019 | Gündem, Manşet A- A+

Kırklareli Cumhuriyet Halk Partisi  (CHP ) İl Başkanlığı 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.
Kırklareli CHP İl Başkan Yardımcısı Hayrettin Öztepe imzalı basın açıklamasında ” HER TÜRLÜ DARBEYİ LANETLİYORUZ ” denilldi. Yapılan basın açıklamasında,
15 Temmuz hain darbe girrişiminin üzerinden üç yıl geçti. Demokrasiye ve milli iradeye yönelik bu hain kalkışma ve arkasındaki FETÖ terör örgütünü lanetliyoruz. 15 Temmuz 2016 gecesiinde yaptığımız gibi halk egemenliğine ve Türkiye’ nin demokratik birikimine sahip çıkma azmindeyiz.
Darbe girişimine karşı Milletimiz, Gazi Meclis ve siyaset kurumu ortak bir direniş sergilemiş, girişim boşa çıkarılmıştır. Ancak bu kararlı duruş ne yazık ki güçlü bir demokrasi çıkarma fırsatına dönüştürülmemiş, sonraki süreçte TBMM’ ni devre dışı bırakan OHAL rejimi yerleştirilmiştir. Aradan 3 yıl geçmiş olmasına karşın darbenin siyasi ayağını ortaya çıkamaya dönük esaslı bir adım da atılmamıştır.
Askeri ya da sivil her türlü darbeye karşı kararlı duruşumuz devam edecektir. Güçlü ve  müreffeh bir Türkiye yaratmanın yolu, Cumhuriyetin kuruluş ilkelerine bağlı, kuvvetler ayrılığına dayalı demokratik, laik, sosyal, hukuk devleti esaslarına sarılmaktan geçiyor.
Tek güvencemiz ve umudumuz yine milletimizin azim ve kararlılığıdır. Demokrasiye ve halk egemenliğine olan inancımızla 15 Temmuz hain darbe girişimini lanetlerken, darbeye karşı direnişte canını veren şehitlerimizi rahmetle anar, gazilerimize sağlık ve esenlikler dileriz. denildi.
111 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi