Hoşgeldiniz  

CHP DE KADININ ADI YOK

admin | 25 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+


Yıllardır CHP içerisinde aktif olarak siyaset yapan ve en son Kadın Kolları yönetiminde  görev yapan Suna Yanardağ CHP tarafından yapılan Merkez İlçe İl Genel Meclis seçiminde 866 oy almasına rağmen Bağımsız adayı desteklediği iddiası ile listelere alınmaması nedeniyle bir basın açıklaması yaptı.Yanardağ yaptığı basın açıklamasında bir  kadın olarak yaşadığım  bu olayın  siyaset yaptığım benim partimde bir kadın adaya yapılması beni gerçekten çok üzdü dedi.
Yanardağ, bir kadına yapılan bu haksız muamele karşısında bana oy veren partililerimin ve kadınların haklarını koruma adına  susamazdım ve  kadını yok sayan zihniyetin karşısında mücadele etmek için mücadele edeceğim dedi. Yanardağ yaptığı yazılı açıklamada da yaşanan olayı anlattı ve üzgünüm dedi.
Yanardağ açıklamasında, CHP Merkez ilçe Kadın Kollarında çalışmaktaydım. Kırklareli il Genel Meclisi aday belirleme eğilim yoklamasında 866 oy alarak iki erkek adayın arkasından 3 sıra adayı oldum.
İl Başkanım Tayfun Okan Çobancık ‘dan  bizzat aldığım bilgi doğrultusunda 3. sıra adaylığımdan çıkartılarak liste dışı kaldığımı öğrendim..Bu adaletsizliğin en çok Hak, Hukuk ve Adaleti savunan partim CHP’ye yakışmadığını düşünüyorum.
Eğilim yoklaması yapılmasını bizzat Kırklareli İl Başkanlığı Genel Merkezden talep ettiği halde
sonuçlarına yine İl Başkanlığı müdahele ederek listeler değişmiştir.
Tayfun Okan Çobancık’ın ifadesine göre listeyi hazırlayanlar İl Başkanı Tayfun Okam Çobancık, Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı,Milletvekilleri Vecdi Gündoğdu ve Turabi Kayan, CHP Kırklareli Belediye Başkan adayı M.Tuna Soykan’dır.
Demokrasi mücadelesi veren partimizde sonuçları önemsenmeyecekse, eğilim yoklamasının yapılmasının ne anlamı almıştır.Değerlendirmeyi kamuoyuna ve partililerimize bırakıyorum dedi.
Yanardağ konuşmasının sonunda kendisine oy veren 866 partilinin oyuna sahip çıkmak için parti içi mücadele ederek hakkını arayacağını ve partiden istifa etmeyeceğini söyledi.

195 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi