Hoşgeldiniz  

CHP DE ADAY SAYISI 6 OLDU

admin | 25 Ekim 2018 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

 

Cumhuriyet Halk Partisi  Kırklareli Merkez İlçe Başkalığı tarafından düzenlenen Çarşamba toplantısı  İl Başkanlığı binasında  yapıldı.
CHP de geleneksel yapılan Çarşamba toplantısında bu hafta 3 Belediye Başkan aday adayı adaylıklarını açıkladı.
Merkez İlçe Başkanı adına İlçe Yönetim Kurulu üyesi Hakan Geriş’in açılış konuşmasının ardından Kavaklı eski Belediye Başkanı ve milletvekili adayı İnci Tunç söz alarak Mart 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Kırklareli Belediye Başkanlığına  ” Birikimim ve deneyimimle ” adayım diyerek adaylığını açıkladı.

İnci Tunç yaptığı konuşmada, Kadınların gerek parlamentoda gerekse yerel yönetimlerde yeteri kadar temsil edilmediğine vurgu yaparak kadın kimliğimle, birikimiyle geçmiş dönemde yaptığım Belediye  Başkanlığımdaki tecrübem ile kadınların temsilcisi olarak Belediyeyi yönetmek için adayım dedi.
İnci Tunç Atatürk’ün Avrupa’nın bir çok ülkesinden önce kadına verdiği hakları hatırlatarak bugün bazı islam ülkelerinde kadınların hakları tartışılırken bizler Türk kadınları olarak bu hakları yıllar önce alarak başta seçme ve seçilme hakkı olmak  üzere kazandığımız bu özgürlükleri Atatürk’e borçluyuz dedi.
Belediye Başkan aday adaylığını açıklayan bir başka isimde CHP nin duayen isimlerinden Tuna Soykan oldu.Soykan yaptığı konuşmada yerel bir gazetede çıkan haberleri eleştirdi ve kendisinin geçmişte seçimle geldiği görevleri ile siyasi geçmişini anlattı. Soykan aday olmak demokratik bir haktır ve bende bu hakkımı kullanıyorum dedi.Soykan konuşmasında bana kimse iftira edemez diyerek  geçmişte şaibesinin olmadığına vurgu yaparak projelerini anlattı.
Kırklareli’nin tanınmış iş adamlarından Ergin Kalınoğlu,  CHP de Kırklareli’ni mutlu etmek için mutlu insanlar kenti yapmak için Kırklareli Belediye Başkanlığı için aday adayıyım dedi.
Kalınoğlu konuşmasında kendisini tanıtarak başta Kırklareli Hareketi Derneği’nde  olmak üzere geçmişte Kırklareli için yaptıklarını anlattı. Kırklareli bir sınır kenti. Kırklareli’ne gelecek yerli ve yabancı turistleri Kırklareli’nde konuklamak için tanıtım yapılması gerektiğini söyledi ve bunun için projelerim var. Bu projeleri hayata geçirmek ve Kırklareli’ni yaşanır bir kent yapmak için Kırklareli Belediye Başkanlığına aday adayıyım dedi.
Belediye Başkan adaylığını daha önce yaptığı basın açıklaması ile resmileştiren  Turgut Dibek’te bir konuşma yaptı. Dibek konuşmasında ben daha önce aday adaylığımı açıklamıştım. Diğer arkadaşlarımda çok değerli adaylar. CHP ninde farkı bu zaten. Diğer partilerde bu demokrasi kültürü yok. Ben bu görevin zorluğunu biliyorum ama buna hazırım.Genel merkezimiz bir arkadaşımızı atayacak bunun ben olmasını istiyorum ama kim atanırsa o arkadaşımızın arkasında duracağız ve Kırklareli Belediye Başkanlığına yine CHP li bir arkadaşımızı oturtacağız bundan eminim. Tüm aday arkadaşlarıma başarılar diliyorum dedi.
Aday adaylığın daha önce açıklayan Ünal Başkur’da yaptığı konuşmada aday adayı arkadaşlarımızın projeleri ile benim projelerimin ortaklaştığını gördüm. Bizler ortak aklı yaratmak zorundayız. dedi. Başkur konuşmasında,kendini gazeteci ki ben gazete demiyorum bir paçavranın yazılanlardansöz ederek ne yazık ki bu yapı benimde içinde bulunduğum bu yapı tarafından finans ediliyor. Eğer bizler belki  şahıslar tarafından eleştiriliyoruz ama aslında eleştirilen bütün partililerimizdir.Biz bu tarzda yayın yapan kendini gazete sanan kişilere ortak bir tavır geliştirmezsek öncelikle kendi içimizde ayrışmış oluruz. Öncelikle partili arkadaşların bu tür yapılara müsade etmemelerini isteyerek tüm adaylara başarılar diliyorum dedi.

CHP Kırklareli Milletvekili Vecdi Gündoğdu ise toplatında yaptığı konuşmasında; “31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimler öncesi partimize hizmet etmiş çok değerli isimler Belediye Başkan Aday Adaylıkları’nı açıkladı. Yine ayrıca İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeliği içinde aday adaylığını açıklayan isimler oldu. Ben tüm aday adayı olan arkadaşlarımıza başarılar diliyorum. Belediye Başkanı Adayı belli olduktan sonra tüm Aday Adayı arkadaşımız aday olan ismin etrafında toplanacak. Birlik ve beraberlik içerisinde adayımızı halkımızın da desteği ile Belediye Başkanı yapacağız. Bazı kesimler konuşmaya başladı “Bu sefer belediye bizim, biz belediyeyi aldık, CHP’nin hiç şansı yok” diyenler yine yanılacak ve 2019 yılında Belediye yine CHP’de kalacak” dedi.
Eski Belediye Başkanı Kadir Gökçe’de söz alarak  aday adayı olmadığını ancak Mustafa Kemal’in koltuğunda oturan Genel Başkanın kendisin deneyimine güvenerek görev vermesi halinde görevden kaçamayacağını söyledi ve aday değilim ama adaylık beklentisi içinde olduğu izlemeni verdi.
Gökçe deneyimlerini herkesle paylaşabileceğini, ağabeylik yapacagını ama bunun bir aday dışında bu sözünün geçerli olduğunu söyledi
kendisine bir davet gelirse seve seve daveti kabul edeceğini söyledi. Gökçe ayrıca aday olacak kişiye destek olacağını sadece aday olması halinde 1 kişiye destek vermeyeceğini söyledi.
Eski İl genel meclis üyesi Aydın Karakoç, il genel meclis üyesi Gürcam Kırım ve İl yönetim kurulu üyesi Olcay Kaya da birer konuşma yaptığı toplantının sonunda
CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık’da yaptığı konuşmasında tüm Aday Adayı olanlara başarılar dileyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi
283 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi