Hoşgeldiniz  

CHP 3-0 İDDİASI İLE SEÇİM STARTI VERDİ.

admin | 24 Mayıs 2018 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

Cumhuriyet Halk Partisi Kırklareli İl  Başkanlığı 23 Mayıs 2018 günü saat 12.30’da düzenlenen Çarşamba Toplantısı’nda adaylarını tanıtarak seçim startını verdi.
Kırklareli İl Başkanlığınca yoğun katılım nedeniyle İl Başkanlığında yapılması gereken geleneksel Çarşamba toplantısı seçim bürosunda yapıldı.

 Toplantıya; CHP Kırklareli Milletvekili adayları Turabi Kayan ile Vecdi Gündoğdu,İnci Tunç, CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, CHP Kırklareli Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı, 12 adaydan 10 aday, İl ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer  katıldı.

Açılış konuşmasını Kırklareli Merkez İle Başkanı Gürcan Saatçı yaptı. Saatçı,  2 hafta önce Merkez İlçe Başkanlığı olarak gerçekleştirdiğimiz toplantıda 12 aday adaylarımızın arasında kim aday çıkarsa çıksın canla başla çalışacağımızın sözünü vermiştik. Şimdi genel merkez tarafından belirlenen adaylarımız burada.  Aday adayı arkadaşlarımızla birlikte insanlara birlik beraberlik mesajı vermemiz gerekir. Biz birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı gerçekleştirirsek dışarıya da güven veririz. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Muharrem İnce ilimizi gelerek miting gerçekleştirdi. Bu mitingin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” Seçim büromuzu tutmuştuk ve burada bize her türlü desteği veren Belediye Başkanı sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu’na, salonun süslenmesındeki emekleri için Gençlik kollarımıza, kadın kollarımıza ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum dedi.
.CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık’ta  konuşmasında   “Hepinizin  gözüne baktığımda  buradan bir ışıltı gözüküyor, bu çok memnuniyet verici. 12  tane bir birinden değerli aday adayımızın olduğu bir dönemi geride bıraktık. Daha önceki halk toplantılarında dediğimiz gibi Genel Merkezimizden gelen talimatlar üzerine adım adım bu süreç ilerledi ve en son adaylarımız netleşerek Yüksek Seçim Kuruluna bildirildi. Biz 12 tane aday adayımızla beraber bu süreci geçirerek içlerinden 3 tane adayımızı belirlemiş oldu genel merkezimiz. Kırklareli olarak yakasında altı oku rozeti olan 3 Milletvekilimizi meclise taşımayı görev bilerek yola çıkmıştık. Ateşten gömlek olan bir dönemden geçiyoruz. Bu süreçte elimizden gelen tüm çabayı sarf edeceğimizi partimiz adına inanıyorum “ dedi.
İl Başkanı milletvekili aday adaylarına söz vererek birlik mesajı verdi. Milletvekili aday adaylarından  Recep Zengin, Tayfun Erel,  Bora Terzi, Yasemin Ertaş, Yılmaz Şeşen,  Turgut Dibek birer konuşma yaparak adayların yanında olduklarını söylediler.
Milletvekili aday adaylarından Tayfun Erel 3 adaya isimleri yazılı plaka vererek bir süpriz yaptı.Erel  ıkı seçimdir adayım inşallah ilk seçimde kendime plaka yaptırırım esprisi partiller tarafından alkışlandı.
Aday adayların konuşmalarının bitimi ile 10 aday adayı 3 aday hep birlikte birlik mesajı verdi. Hatıra fotoğrafı çekildi ve hedef 3-0 diyerek  her zaman vekil adaylarının yanındayız vurgusu yapıldı.
CHP 3 ncü sıra adayı ve eski Kavaklı Belediye Başkanı İnci Tunç konuşmasında,  14 yıl önce yaşadığı heyecanı yaşadığım için mutluyum.Tunç;  “Bugün öyle coşku, öyle bir umut görüyorum ki sizlerde aynı 14 yıl önce yaşadığım heyecanı yaşıyorum .Ben Kavaklı beldesinde adayı olduğumda olmaz dediler ama  biz ilki başararak Kırklareli’nin tek Kadın Belediye Başkanı’nı çıkardık ve 10 yıl boyunca başarılı işlere imza atarak çok güzel tecrübeler edindim. Bu tecrübelerim ışığında 27 dönem Milletvekili Adayı oldum. İnşallah köy köy, ilçe ilçe gezip her vatandaşın elini sıkıp başarılı olacağız 3-0 yapacağımızı gönülden inanıyorum. 10 gündür Ankara’da yaptığım kulis çalışmaları karşılığında 3 ncü sıra adayı oldum.24 Haziran Türkiye’nin bir dönüm noktası, çağdaş ve demokratik bir Türkiye’nin mümkün olduğunu bildiği için siz partililerimle birlikte canla başla çalışıp Kırklareli Halkının bir Kadın Milletvekili’nin onurunu, gururunu yaşatmak istiyorum.  Cumhuriyet Halk Partisi’ni hep birlikte iktidar Kırklareli’de 3-0 yapacağız.
CHP Kırklareli 2. Sıra Milletvekili Adayı Vecdi Gündoğdu  konuşmasında adayların konuşmalarına teşekkür ederek CHP ye yakışanda bu dedi. Gündoğdu “Kırklareli diğer illere baktığımızda daha farklı, çağdaş, demokrat, Cumhuriyetçi, Mustafa Kemal Atatürk’ün İlke ve Devrimlerini en iyi şekilde devam ettiren bir kentimiz. 25. ve 26. Dönem Milletvekili Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu, 27. Dönem Milletvekili Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu ve İnci Tunç, sıralaması olacak. inanın bu böyle olacak. 25. ve 26. Dönem içerisinde Haziran ve Kasım aylarında  2,6 yılda 4 tane seçim oldu  Bu dönem gerçekten bir daha tekrarlanamayacak bir döneme gidiyoruz.Hani gerçek anlamda köprüden önce son çıkışa geldik derler ya aynen öyle.Zira bu dönemden sonra samimiyetimle söylüyorum eğerki şu iktidardan ve Cumhurbaşkanından kurtulamazsak Türkiye’yi çok daha zor ve karanlık günler bekliyor. Bundan sonra 24 Haziran’a kadar hep birlikte gece gündüz çalışarak Cumhurbaşkanı adayımız Muharrem İnce’yi Cumhurbaşkanı yapacağız ve mecliste çoğunluğu biz sağlayacağız onun için artık çalışma zamanı” dedi.
CHP Kırklareli 1. Sıra Adayı Turabi Kayan’da konuşmasında bu kez   Kırklareli’de 3-0 yapacaklarını ifade ederek; “ AKP 2001 yılında büyük bir ekonomik krizi öne sürerek Türkiye yeni bir iktidar getirdi  AKP nin sürekli insanlara bugüne kadar sürekli ezildik, sürekli olarak biz yok sayıldık diye diye mağduriyeti buraya kadar söyleye söyleye, milletimizin de bir şekilde oyunu alarak iktidara geldiler. İktidara geldikleri günden beri yaptıkları tek bir tane iş var, oda Ülkenin kaynaklarını kendilerine ve kendi yandaşlarına peşkeş çekerek ve bununla da Türkiye’yi 16 yılda maalesef bu hale getirdiler.. 2001 yıllından önce iktidarda olanların yaptıklarını satarak bugünlere kadar geldiler. Rahmetli Ecevit’in hazırladığı bir ekonomik program vardı, bu program ile 2008 yılana kadar çok rahat geldiler.  12 aday adayımız vardı, Pazartesi günü sıralamalar belli oldu. Artık bu süreci geride bırakıyoruz ve bugünden itibaren seçim çalışmalarımıza başlıyoruz. Kırklareli’de 3-0 Sıfır yapıp, Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde ise Türkiye’deki en yüksek oyu alacağız” dedi
Yaklaşık 300 kişinin katıldığı milletvekili tanıtım toplantısı adayların ve partililerin seçim bürosu önünde hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi.
476 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi