Hoşgeldiniz  

BÜYÜKÇEKMECE DOĞA GÖNÜLLÜLERİNDEN KENT KONSEYİNE ZİYARET

admin | 11 Ağustos 2018 | Genel, Kültür / Sanat A- A+

 

İstanbul Büyükçekmece Doğa Gönüllüleri Kırklareli Kent Konseyi’ ni ziyaret etti.

9 Ağustos Cuma  günü saat 13.30 da   şehrimize gelen grup, Aşağıpınar kazı alanını gezdikten sonra, Atatürk Evi ve Ali Rıza Efendi Kültür Evi’ nide  ziyaret ettiler. İlimizde uzun yıllar Orman Bölge Şefliği ve Orman İşletme Müdürlüğü yapan Çevre ve Doğa dostu  Ömer SERT liderliğindeki grup, daha sonra Kent Konseyine misafir oldular. Özellikle İnece Beldemizde yapılması planlanan termik santral ve Istranca’lardaki doğa katliamı ile ilgilenen gruba, konu ile ilgili çeşitli görseller ve slaytlar eşliğinde, Kent Konseyi Başkanı Seyfi MERİÇ tarafından bir sunum yapıldı.

Grup daha sonra Dünya’ nın ve Trakya’ nın incisi Longozları, Dupnisa Mağarası ve İğneada Beldemizi ziyaret etmek üzere Kent Konseyi’ nden ayrıldılar.

Çevre gönüllüsü doğa sever grup adına konuşan  Ömer SERT’  yaptığı açıklamada,  Kırklareli’nde başta İğneada, Poyralı, Çukurpınar, Kapaklı, Karahalil ve diğer çevre karşıtı yapılması planlanan girişimlere karşı Kırklareli halkının ne kadar duyarlı olduğunu biliyor ve bunları yakından takip ediyoruz. Bizler zaten daha öncede  Büyükçekmece Çevre Gönüllüleri olarak , İğneada’ da yapılmak istenen NÜKLEER SANTRAL’ e karşı 15.11.2015 günü, yine İğneada’ da yapılan kitlesel basın açıklamamıza da yoğun bir katılım sağlamıştık. Kırklareli’nde yapılması planan her turlu girişimi yakından takip ediyoruz ve bu alanda her zaman mücadelemiz sürecek dedi.

226 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi