Hoşgeldiniz  

BULGARİSTAN’DAN İLKER ÖZCAN’A ÖDÜL

admin | 24 Haziran 2019 | Gündem, Manşet A- A+

Bulgaristan Primorsko ‘da düzenlenen Uluslararası ELO Satranç Turnuvası tamamlandı.
13 Türk Sporcuyla katıldığımız turnuvada ilimiz satranç sporcusu  İlker Özcan 11-16 Haziran 2019 tarihleri arasında Bulgaristan’ da Primorsko ‘da Uluslararası ELO Satranç Turnuvasına katıldı
Türkiye Satranç 1.Ligi Takımı Dr. Metin Sürmeli Satranç Kulübünün sporcusu olan Kırklarelili sporcu İlker Özcan 13 Türk Sporcunun katıldığı turnuvada  7 turda 4 galibiyet, 2 beraberlik ve bir yenilgiyle U- 1800 de 1.olarak 350 leva para ödülü kazandı.
Bulgaristan’ın Primorso şehrinde düzenlenen ve yaş grubunun karışık olduğu turnuvada  güçlü rakiplerle oynayarak Uluslararası puanını arttırarak +117 ELO Puanı alarak büyük bir başarının altına imza atmayı başardı.
Türkiye’de yapılan yarışmalarda ilimizi temsil eden ve çeşitli başarılara imza atan satranç sporcusu İlker Özcan  Önemli bir turnuvaya katıldığım  ve mücadele ettiğim için çok mutluyum. Her zaman bana destek olan  “Başta Kırklareli Belediye Başkanımız Mehmet Siyam Kesimoğlu olmak üzere antrenörüme çok teşekkür ediyorum. Onların sayesinde bu turnuvaya katıldım ve başarılı oldum. Uluslar arası turnuvada yer alabilmek çok önemli bende burada fazlasıyla tecrübe edindiğimi söyleyebilirim.  Satrançta uluslar arası alanda yarışmak için başarılı olmak gerekip puan toplamak gerekiyor. Bende bu konuda önemli adımlar atmaya çalışıyorum. Elbette bu adımları atabilmek için desteğinde sağlanması gerekiyor. Belediye Başkanımız bu konuda son derece duyarlı ve destek olmak için gayret gösteriyor. Bende kendisinin bana verdiği desteği boşa çıkartmak istemiyorum. Bundan sonraki süreçte Temmuz ayında Konya’da düzenlenecek olan Türkiye şampiyonasında kulübüm adına mücadele edeceğim.Burada yapılacak olan şampiyonada ilimizi en iyi şekilde temsi etmek için elimden geleni yapacağım umarım madalyalarla ilimize döner bana destek olan ve güvenen herkesi layık olurum dedi.

215 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi