Hoşgeldiniz  

BAŞKUR :BELEDİYE’YE ADAYIM

admin | 14 Ekim 2018 | Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

 

 

CHP Kırklareli eski il Başkanı Ünal Başkur CHP İl Başkanlığında düzenlenen haftalık geleneksel Çarşamba toplantısında yapılacak yerel seçimlerde Kırklareli Belediye Başkanlığına adayım dedi.

CHP Kırklareli Belediye Başkanı Aday Adayı Ünal Başkur, yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

“Belediye Başkanlığı makamı, yani Şehir Eminliği bir görevdir. En güvenilir insan olmaktır. Vatan meselesidir. Tüyü bitmemiş yetimin hakkını kullanmaktır. Ve ben Ünal BAŞKUR olarak bu göreve talibim.dedi.Başkur konuşmasında,

Değerli Dostlar; az değil siyaset ile geçen 30 yıl. Bu 30 yılın 24 yılını birlikte geçirdiğim eşime ve 21 yılını birlikte geçirdiğim 2 çocuğuma şükran ve de özür borçluyum. Çünkü Onlar, bu geçen yılları siyasetle paylaşmak zorunda kaldılar. İyi ki varlar ve de var olacaklar. Ve Siz partililerime teşekkür ediyorum. Bana güvenerek verdiğiniz yetkiler için. Belediye Meclis Üyeliği, Belediye Başkan Yardımcılığı ve İl Başkanlık görevi. Teşekkürler saygıdeğer Partililerim.

Arkadaşlar; Belediye Başkanlığı bir Bayrak Yarışı’dır, sonsuza uzanan.7/24/365/5 yıl yaşanan. Ve amaç; savunduğumuz değerler ışığında, her görev döneminde kentimizi daha yaşanılır bir hale getirmektir. Yaşadığım tarihçeye baktığımda bu Bayrak Yarışında sorumluluk alanlara teşekkürde benim için bir borçtur.

Saygıdeğer büyüğüm, Ali Nazmi Üstündağ’a teşekkür ediyorum. Halkın içinde olan, erdemli, dürüst insan Ali Amca seni saygı ve şükran ile anıyorum. Belediyeciliğe 1992 yılında O’nun yanında başladığım Sayın Kadir Gökçe’ye teşekkür ediyorum. Halkın Sevgilisi olmuş Sayın Yılmaz Şeşen’e teşekkürler. Yanında Belediye Başkan Yardımcılığı yaptığım; O’nun ile Belediyeyi, Belediyeciliği tanıdığım değerli ağabeyim Cavit Çağlayan’a teşekkür ediyorum. Ve değerli Dostlar; Eğer ki 2019 yılından sonraki 5 yıl için bu görev bana verilirse, son 5 yılda ki Kentimize katkılarından dolayı Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu’na teşekkür edeceğim ve ediyorum. Amacım; Değerli Belediye Başkanlarımın bıraktığı yerden mücadeleye devam etmek,’’daha yaşanılası bir kent yaratma’’ adına oluşturdukları burcun üzerine CHP Bayrağını dikmektir. Ben sizlere inanıyorum.dedi.

Başkur konuşmasında, Ard arda değil, yan yana yürüyeceğiz ve birlikte daha da güzel bir Kırklareli yaratacağız. Eğer ki bu görevi bana; Siz Partililerim, Parti Genel Merkezim ve sonrasında Kırklarelili Yurttaşlarım verirler ise; Kenti “Yönetişim Mantığı’’ ile yöneteceğiz. Ortak akıl ve İnsan Odaklı Yönetme anlayışı ile; Sivil toplum örgütleri, Kent Konseyi, Muhtarlar, Kanaat Önderleri. Meclis üyeleri… Kısacası tüm kent yaşayanlar ile iletişim kurarak, Onları söz sahibi kılarak, karar alma mekanizmalarını çalıştıracağız. Hiç yüksünmeden, komplekse kapılmadan, yönetme iradesini karar alma sürecinde paylaşacağız. Paylaştıkça büyüyen, çoğalan değerler yaratacağız. Rutin Belediyecilik değil, yaşamın bütün alanlarına dokunan bir anlayış ile halkımıza hizmet edeceğiz. Belediyecilik; beşikten mezara kadar bütün yaşam süreçlerinde rolü olan bir iştir. Ve Bizler Kırklareli Belediyesi olarak; Üzerimize vazife olmayan işlerle de uğraşacağız. Öğrenilmiş çaresizliklere son vereceğiz.

Yeni İmar alanları ile; yaşam standartları yüksek, kolay yaşanabilir bir kent yaratacağız. Saygıdeğer Kırklarelililer; Ünal Başkur olarak herkesin Belediye Başkanı olacağım. Siyasi anlayış, din, dil, etnik ayrım yapmadan tüm Kırklarelililerin toplumsal mutabakatını sağlayacağım. Sosyal Demokrat ilkeler çerçevesinde Belediye Başkanlığı yapacak, Halkıma delikli kuruşun hesabını vereceğim.

Belediye Başkanı olduğumda; Partime her zaman icraatlarımı anlatacak, ilkeler çerçevesinde hesap vereceğim. Parti İlkelerime rağmen Belediyecilik yapmayacağım. Partimi arka bahçem olarak değerlendirmeyecek, Parti yöneticilerini ötekileştirmeyeceğim.Eğer Ben Belediye Başkanı olursam

Belediye çalışanları için; “Ali ile gelen, Ali ile gider” mantığını gütmeyeceğim dedi.

İş barışı için, çalışanlar arasındaki ücret eşitsizliklerini gidereceğim. Ve çalışanlar; özellikle Belediye şirketindeki çalışanların, sendikal haklar konusunda, olması gereken haklara sahip olması mücadelesini vereceğim. Arkadaşlar söylenecek çok şeyler var. Kısacası Ünal Başkur olarak; geçmiş yaşam deneyimlerim ışığında, Mühendis mantığımla, Belediyecilik deneyimimle göreve geldiğimde; “Nerede kalmıştık” diyerek, zaman yitirmeden birlikte göreve başlayacağız. Sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ederek, bayrağı devralacak ve bırakılan yerden mücadeleye devam edeceğiz.

Der ki; “Ne kadar hayal kurarsan, o kadarını yapabilirsin” Umutlarım var, Düşlerim var. Projelerim var… Daha da güzel bir Kırklareli adına.

Ve benim Kentim Kırklarelim; Kültürünü yaşatan ve paylaşan bir Kırklareli olacak. Katılımcı anlayış ve Demokrasi algısı ile yönetilecek. Yaşamın kolaylaştığı ve standartların yükseldiği, Çağdaş Kent yaşamının; kültür, doğa ve tarih ile bütünleştiği, Yeni bir imar anlayışı ile Uluslararası projelerin bütünleştiği. Daha güzel ve daha yaşanılası bir Kırklareli olacak.

Söz Veriyorum; “Birlikte; Kırklareli çok daha güzel olacak. Sizleri, tüm Kırklareli Halkını bu İmece’ye çağırıyorum. Siz Halkıma güveniyorum ve aday olan diğer arkadaşlarada başarılar diliyorum dedi.

205 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi