Hoşgeldiniz  

ARSLAN BİR İLKE İMZA ATTI

admin | 10 Şubat 2018 | Bölgesel, Gündem, Manşet, Siyaset A- A+

CHP’nin “Adalet ve Cesaret” sloganıyla düzenlediği 36. Olağan Kurultayının ilk günü Genel Başkanlık seçiminin ardından  ikinci gününde de  parti meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulunun seçimleri yapıldı.
CHP nin 36 ncı  kurultayında çarşaf liste yöntemiyle 60 kişilik PM ve 15 kişilik YDK üyeleride yapılan seçim sonucunda  belli oldu. CHP Kırklareli İl Disiplin Kurulu Başkanı ve aynı zamanda gazetemiz yazarlarından  Av.Emrah Arslan’da 36 ncısı yapılan CHP ” Adalet ve Cesaret ” kurultayında CHP Genel Merkez Yüksek Disiplin Kuruluna  ( YDK )  ” Üstünlerin Hukuku Değil, HUKUKUN Üstünlüğü anlayışından hareketle aday oldu ve seçildi.
CHP Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu için 108 kişinin başvuru yaptığı ve 15 kişiden oluşan CHP YDK seçimlerinin sonuçları da  belli oldu.
CHP Kırklareli, Edirne, Tekirdağ İl Başkanlarının ortak önerisi ile aday olan ve toplam 15 üyeden oluşan Av.Emrah Arslan 444 oy alarak YDK asil listesinde yer aldı. Yapılan seçim sonucunda YDK ya aday olan ve kazanan isimler ve aldıkları oylar ise şöyle: “Tuba Torun 603, Erdoğan Kılıç 553, Uğur Bayraktutan 548, Gülsüm Filorinalı 542, Sezgin Kaya 534, Öncü Özbay 526, Selahattin Emre 498, Ahmet Ersen Özsoy 486, Mahir Polat 486, Mustafa Serdar Soydan 478, Emrah Arslan 444, Cem Artantaş 436, Turan Aydoğan 432, Süleyman Bülbül 420 ve Banu Gençkan
378.oy alarak asil üyeliklere seçildi.

CHP Genel Merkez Yüksek Disiplin Kurulu’na seçilen Emrah Arslan gazetemize yaptığı açıklamada, ” CHP nin 36 ncı . ”Adalet ve Cesaret ” Kurultayında Kırklareli İlimizi temsilen Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği’ne Üstünlerin Hukuku Değil, HUKUKUN Üstünlüğü ilkesini savunarak aday oldum ve seçildim.Örgütten geliyorum ve  örgütümede her zaman güvendim. Kurultayda yapılan seçimde 444 oy alarak 15 kişilik YDK asil üyeliğine
11 nci sıradan seçildim.Bu seçim süreçinde yanımda olan ve ortak adaylığım için önerge veren başta CHP Kırklareli İl Başkanım Tayfun Okan Çobancik ve partili dava arkadaşlarıma,Edirne İl Başkanım Fevzi Pekcanlı, Tekirdağ il Başkanım Recep Ökten’e,varlıkları ve destekleri ile güç veren ve her zaman yanımda olan Kırklareli Belediye Başkanım Mehmet Siyam Kesimoğlu’na, Edirne Belediye Başkanım Recep Gürkan’a, Kırklareli milletveekillerimiz Turabi Kayan ve Vecdi Gündoğdu’ya Lüleburgaz İlçe Başkanım Özgür Kaya’ya, oyları ile bana sahip çıkıp bu onurlu görevi tarafıma layık gören tüm delegelerimeize, seçim çalışmalarımda beni yanlız bırakmayan ismini sayamadığım tüm çalışma arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim..Üstünlerin Hukuku Değil, HUKUKUN üstünlüğü ilkesinden hareketle aldığım bu göreve layık olmak için çalışacağıma söz veriyorum ” dedi.

694 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi