Hoşgeldiniz  

ADD KIRKLARELİ ŞUBESİ YENİ YÖNETİMİNİ BELİRLEDİ

admin | 02 Haziran 2019 | Gündem, Manşet A- A+

 

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Kırklareli Şubesi’nin 13. Olağan Genel Kurulu, 26 Mayıs 2019 Pazar günü Saat 11.00 de  AKM de yapıldı.
325 üyesi olan ADD Kırklareli Şubesinin  13 ncü Olağan Genel Kuruluna katılımın az olduğu gözlendi.
ADD Kırklareli Şubesi’nin 13. Olağan Genel Kurulu, Kırklareli Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM), saat 11.00’de, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

ADD Kırklareli Şube Başkanı Hayri Girgin yaptığı açılış konuşmasında, ülkede yaşanan son siyasi gelişmeleri değerlendirerek Genel Kuruluna  üyelere katılımlarından dolayı teşekkür etti ve yapılacak Genel Kurulun ve seçimlerin herkes için  hayırlı olmasını diledi.

Şube Başkanı Hayrı Girgin’in açılış konuşmasının ardından Divan Başkanlığına Rafet Seçkin. katip üyeliklere de Elif  Karaçam Güre ve Yusuf Baran seçildi.Divan Teşekkülü’nün  oluşmasının ardından, Faaliyet Raporu ve Gelir Gider Raporu Başkan Hayrı Girgin ile Yönetim Kurulu üyesi Mine Sobacı tarafından  okunarak ibra edildi. Tahmini Bütçe’nin okunup onaylanmasının ardından, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Delege Seçimi yapıldı.
Genel Kurulda söz alan üyeler ADD Yönetimini eleştirdi. Söz alan üyeler tarafından yapılan çalışmaları ve eleştiriler sıralanırken zaman zaman ortamın gerildiği görüldü.Yapılan eleştirilerin ardından söz alan ve eleştirileri  cevaplayan Hayrı Girgin eksiklerimizi gördük,  gerekenleri yapacağız bu haklı eleştirileriniz bizim önümüzdeki süreçte izleyeceğimiz yol haritası olacaktır dedi.
Gündemde yer alan seçim maddesine gelindiğinde Divan Başkanı Rafet Seçkin  seçimin tüzük gereği çarşaf liste ile olması gerektiğini söyleyerek aday olacakların yazılı olarak divana başvurmasını istedi
 ADD Kırklareli Şubesinin 13 ncü Olağan Genel Kurulunda yapılan seçimler sonucu yönetim Kurulu üyeliklerine Hayrı Girgin 41, Mine Sobacı 42, Serpil Yavuzcan 41, Yasemin Ertaş 44, Erdem Erdin 41, Güler Yenici 36, Levent Şenol’un 35 oy alarak yönetim kuruluna seçildikleri görüldü.
Denetleme Kuruluna Doğan Işıkkılıç, Ayhan Ertaş, Esat Genç, Disiplin Kuruluna Ahmet Bostan, Dursun Aydemir, Sadrettin Özkal’ın seçildiği görüldü.
Yapılan Genel Kurul seçiminde  üyeler ADD Kırklareli Şubesini Genel Merkezde temsil edecek üst Kurul Delegelerinide Emine Tarhan, Nuriye Üstündağ, Mine Sobacı ve Yasemin Ertaş olarak belirledi.
323 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi