Hoşgeldiniz  

4 ŞUBAT DÜNYA KANSER GÜNÜNDE KANSERLE MÜCADELEYE ÇAĞRI

admin | 05 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

Kırklareli Kanser Savaş Derneği Dünya genelinde artarak devam eden Kansere dikkat çekmek için, Kırklareli  İl Halk Sağlığı Müdürlüğü  ile müşterek olarak 4 Şubat Dünya Kanser günü dolayısıyla Cumhuriyet caddesinde stant açıp, pankart açtı, el ilanı dağıttı, basın açıklaması yaparak farkındalık oluşturmaya çalıştı.
4 Şubat 2019 Tarih saat 14.00 te Cumhuriyet Caddesinde  stand açarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kırklareli Kanser Savaş Derneği Başkanı  Remzi Berkel , “Kanserle Savaş Derneği 1972 de kuruldu. Derneğin amacı kansere yakalanmış hastalara moral vermek,  psikolojık destek vermektir. Derneğimizin kuruluş amacı hastaların beslenmesinden tutunda tedavilerine kadar her türlü desteği vermek ve katkı sağlamaktır. Bir çok kişi Derneğimizi tanımıyor,  yerini bilmiyor. İşte bu gerçekten hareketle bir farkındalık yaratmak istedik. Bunun için emeği geçen Sağlık Müdürlüğü görevlilerine ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.Bu gün 4 Şubat Dünya Kanser günü  Dünya Sağlık Örgütü 4 Şubat’ı Dünya Kanser Günü olarak belirlemiş ve bu hastalığın farkındalığına dikkat çekmiştir. Biz de bugün burada aynı duyarlılıkla bulunmaktayız.Önemli olan bizim kanser hastalığına bakışımız nedir.? diye kendimize sormak lazım. Halk arasında bilinen tabir ile yavruları anasından, evlatları babasından, sevenleri yuvasından ayıran bir hastalık olarak tanımlayabiliriz.Hiç hoş durum değil ama gerçek bu. dedi
Kırklareli İl Halk Sağlığı Müdürlüğü görevlisi de yaptığı açıklamada  “Bugün ‘4 Şubat Dünya Kanser Günü’. Kırklareli Kanser Savaş Derneği ile Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak bir farkındalık çalışması yapalım istedik.  Biliyorsunuz Aile Sağlığı merkezlerimizde kanser taramaları ücretsiz yapılmaktadır. Özellikle kadınlararımıza seslenmek istiyorum. Hastalarımız için momografi ücretsiz yapılmaktadır. Hastanelerimizde mevcut olan momografi cihazlarımız var. Kanser artık tedavi edilebilir bir hastalık oldu.Biz de halkımızı bu konuda bilinçlendirmek istedik. dedi.

150 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi