Hoşgeldiniz  

NASUH MİTAP ÖLÜMÜNÜN 5. YILINDA ANILDI

admin | 09 Kasım 2019 | Manşet A- A+

Türkiye devrimci hareketinin önemli isimlerinden Nasuh Mitap ölümünün 5’İncİ yılında doğum yeri olan  memleketi Kırklareli’nde anıldı.
03.11.2019 tarih Pazar günü yapılan anma etkinlerinin ilki saat 12.00’de Paşa Kafe’de düzenlendi. Açılış konuşması ile başlayan etkinlik yapılan saygı duruşu ile başladı. Ardından ” Ülkemizde Tarım ve Hayvancılığın Sorunları ” konulu panel yapıldı.Moderatörlüğünü Çiftçi Sen.Genel Başkanı Abdullah Aysu’nun yaptığı panele panelist olarak CHP Genel Başkan Yardımcısı Orhan Sarıbal, Çiftçi Sen Genel Sekreteri Ali Bülent Erdem,  ve Çiftçi Sen Örgütleme Sekreteri Adnan Çobancıoğlu katıldı.Panelde ilk sözü Ziraat Odası Babaeski Şube Başkanı Şahin Aslan söz aldı. Şahin artan maliyetlerin çirtçiyi zorda bıraktığını ve bir çok çiftçinin ekim yapmaktan vazgeçtiğini ve acilen bu sorunun çözülmesi gerektiği söyledi..Aslan’ın ardından söz alan iki çitçi de çiftçilerin sorunlarını anlatarak yaşanan sıkıntıları dile getirdiler.
Çiftçilerin sorunlarının enine boyuna tartışıldığı panele katılan panelistler de ülkede ve dünyada yaşanan çiftçi sorunları ile çiftçilerin örgütsüzlüğünden söz ettiler
Yapılan konuşmaların ve panelin  ardından ozan  Mehmet Gümüş sahne aldı. Gümüş Nasuh’un memleketinde olmaktan çok mutluyum kendisi sevdiğim ve değer verdiğim özel bir insandı Şarkılarımı Mitap yoldaşın şahsında tüm devrimcilere adıyorum diyerek birbirinden güzel  türküler söyledi.Paşa Kafe’de düzenlenen etkinliğin sona ermesinin ardından etkinliğe katılan misafirlere yemek verildi ve yemeğin ardından ise  Mitap’ın dostları ve yoldaşları mezarlığa gitti. Burada da  Mitap’ın devrimci kimliği ve özgeçmişini anlatan bir konuşma gerçekleştirdi. Sevenleri tarafından Mitap’ın mezarı başına çiçekler bırakılmasının ardından anma etkinliği  sona erdi.

Bu yıl 5 ncisi yapılan ” Nasuh Mitap’ı anma etkinliğine ” CHP Kırklareli milletvekilleri Turabı Kayan, Vecdi Gündoğdu, İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı, Vize Belediye Başkanı Ercan Özalp, Kaynarca Belediye Başkanı Serdar Türker, CHP il ilçe kadın kolları ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı
95 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi