Hoşgeldiniz  

3 İYİ PARTİ MECLİS ÜYESİ PARTİLERİNDEN İSTİFA ETTİ.

admin | 23 Eylül 2019 | Manşet A- A+

İYİ Parti Kırklareli Teşkilatında eski İl Başkanı Mustafa Köseoğlu’nun Genel Merkez tarafından görevden alınmasının ardından İYİ partide devam eden huzursuzluk 3 Belediye Meclis üyesi ve bazı partililerin İYİ partiden istifasına yol açtı.
Aralarında Belediye Başkan Yardımcısı ve İYİ Parti Belediye Meclis üyesi  Burcu Özel, Yücel Oluçay ve Savaş Çekinmez İYİ Partiden istifa etti.
İYİ Partiden istifa eden 3 Belediye Meclis üyesi ortak bir yazılı açıklama yaptı. Yapılan yazılı açıklamada,
Kurulduğu günden bu yana ülkemizin üzerine bir güneş gibi doğduğuna inandığımız ve demokrasi sorunlarına çözüm noktası olarak gördüğümüz İYİ Partide, Partimizin Genel Başkanı Sayın Meral Akşener ile birlikte çıktığımız yolda maddi ve manevi olarak özveri ile yılmadan çalıştık.Ancak demokrasi anlayışımızda ve inancımızla bağdaşmayan uygulamalardan dolayı gördüğümüz lüzüm üzerine partimizden istifa kararı aldığımızı beyan ederiz.
Genel Merkezimiz tarafından parti yönetimlerine ilişkin talep ve görüşlerimiz görmezden gelinmiş, yok sayılmıştır. Genel merkez tarafından alınan kararların yerel yönetimlerdeki uygulamasını demokrasi ile bağdaştıramamaktayız. Ne yazık ki parti içinde demokrasi olmadığını da açıkça görmüş bulunmaktayız. Bizler bu uygulamaları kişisel olarak değil kitlesel olarak bakmaktayız. Kurulduğu günden bu yana onurla, fedakarlıkla, özveriyle emek verdiğimiz partimizden üzüntüyle istifa ediyoruz. Bizler demokrasiden asla ödün vermeyeceğiz.
31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçim sonuçlarına göre halkımız bizleri, kendilerine hizmet etmemiz için beş yıl süre ile Belediye Meclis Üyesi olarak seçmiş ve görevlendirmiştir. Bizlere verilen bu  kutsal görev için elimizden gelenin en iyisini yapmak üzere görevimizin başındayız.
Bizlerin siyaset anlayışı ve ideeoloji tam demokrasi ve hep demokrasidir. Yine bizler demokrasiden ve halktan yana olan halka hizmet amaçlı olan tüm uygulamalar için bağımsız Meclis Üyeleri olarak tüm gücümüzle ve özverimizle çıkmış olduğumuz bu kutsal yolda vazgeçmeden çalışamaya devam edeceğimizi beyan ederiz.
Kamuoyunun bilgisine sunarız dediler.

183 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi