Hoşgeldiniz  

KILIÇDAROĞLU KIRKLARELİ MİTİNGİNE KATILDI

admin | 18 Mart 2019 | Genel, Manşet, Siyaset A- A+

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakının Kırklareli Belediye Başkan adayı M.Tuna Soykan ve diğer ilçe ve Belde Belediye Başkan adaylarını tanıtmak ve destek vermek amacıyla Kırklareli’nde düzenlenen mitinge katıldı.
13 Mart 2019 Çarşamba günü Kırklareli’ne gelen Genel Başkan Kılıçdaroğlu İlk olarak Royal Bilgiç Hotel’de sivil toplum kuruluşları, esnaf odalarının temsilcileri, muhtarlar ve sendika temsilcileri ile bir araya geldi.Kılıçdaroğlu burada yaptığı konuşmada STK ların demokrasilerde olmazsa olmazlarından olduğuna vurgu yaparak ülkeyi ve kenti  STK lar ile  beraber, hep birlikte huzur içerisinde yönetmek istediklerini ifade etti.
CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu,daha sonra partisi tarafından düzenlenen  Kırklareli Cumhuriyet Meydanı’ndaki mitingte vatandaşlarla buluştu.İlk konuşmayı CHP ve Millet İttifakının  Kırklareli Belediye Başkan Adayı Mehmet Tuna Soykan yaptı.Soykan konuşmasında  “Ülkemizi Ortadoğu kaosunda yaşayan ülkelere benzetmek isteyen insanlar Kırklareli’ye gözlerini diktiler. CHP’den Kırklareli’yi almaya çalışıyorlar. Bunlara izin vermek niyetinde değiliz.  Kırklareli, Cumhuriyet’in ve aydınlanmanın kalesidir ve öyle kalmasını istiyoruz. Hiçbir güç, hiçbir tezgah, Kırklareli’de bu gerçeği değiştiremeyecektir.Kırklareli aydın ve demokrat yapısıyla bilinen bir ilimizdir. İlimizde oynanan oyunu sizler sandıkta oyunuzu CHP’ye vererek bu oyunu bozacaksınız. Bizim gücümüz birliğimizdir, bizim gücümüz Kırklareli sevdamızdır. Ne Cumhuriyet’ten vazgeçeriz ne de CHP den… Biz koltuklara, makamlara sevdalı değil; Mustafa Kemal sevdalısı insanlarız. Atatürk diyor ki, ‘Benim iki eserim var biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri CHP. İki eserine de sahip çıkmak bizim boynumuzun borcudur. Mustafa Kemal Atatürk’ün yolu yolumuzdur, herkesi bu yolda birleşmeye çağırıyorum.” dedi. Soykan konuşmasında anlattığım projelerinin daha detaylarını ve diğer projelerinide seçim gezilerinde ayrıntılı bir şekilde hemşerilerime anlatacağım dedi.
Tuna Soykan’ın konuşmasınında ardından yoğun sevgi gösterileri ile sahneye çıkan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Siyasi partilerde hizmet yarışı vardır. İnsanlar daha iyi hizmet için yarışırlar.  Kavgadan, dövüşten, çekişmekten kimse yarar görmez. Bizim de böyle bir şeye niyetimiz yok. Bu ülkeye bir hizmet en ucuz, en kaliteli nasıl götürülebilirse öyle götürmeye çalışıyoruz. Belediye başkanlarımızın da hedefi, ilkesi amacı bu… Amaç, sizlere daha güzel hizmet getirmek… Daha verimli, daha kaliteli, daha güzel, herkesin mutlu olduğu bir Kırklareli yaratmak.Tuna Başkan’ında  en büyük arzusu o… İşte Başkan burada. o burada doğdu Sizin hemşeriniz. Sizden birisi… Sizin yetiştirdiğiniz, buralarda okuyan, üniversite dışında burada emek harcayan, istihdam yaratan çalışmalarıyla bir parça da olsa Kırklareli’ye büyük katkılar sağlayan bir kardeşimiz.O konuşurken kendisini dinledim Sizlere , ‘Özel sektörde çalıştım, hekim olarak çalıştım, Kırklareli’ye hizmet verdim; şimdi de Belediye Başkanı olarak hizmet vermek istiyorum dedi..Bende Tuna Başkanımızı  sizlere emanet ediyorum. Ve tabi ki sizleri de Allah emanet ediyorum.” dedi. Kılıçdarolu  CHP, hiçbir egemen gücün önünde diz çökmez. CHP, sadece altın terinden yanadır, hortumcudan yana değildir. CHP, okuma yazma oranının düşük olduğu dönemde Köy Enstitüleri’ni kuran partidir. CHP’li olmak kolay iş değildir. CHP’li olmak demek, tüm bunları benimsemek demektir. CHP’li olmak demek koltuğa bağlı olmak anlamına gelmez. Çünkü alternafsiz değildir” dedi.
Kılıçdaroğlu konuşmasında Kırklareli’nin yüzünün  Avrupa’ya dönük bir kent  olduğunu, buranın zengin bir tarihi var, zengin toprakları var ama çiftçi halinden memnun değil. Çiftçinin ne sorunu olduğunu ben biliyorum.” diyerek iktidarın tarım politikasını eleştirirek üretime ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı.
Kılıçdaroğlu Belediye Başkanları’nda aradığı iki koşul olduğunu söyleyerek  “Belediye Başkanları’ndan ve Tuna Başkandan iki şey istiyorum. Birincisi; seçildiği andan itibaren bütün Kırklareli’ye hiçbir ayrım yapmadan herkese eşit hizmet götür.. Bütün mahallelere eşit hizmet götüreceksin sadece bir ayrıcalık istiyorum. Eğer bir mahalle yoksulsa onlara pozitif ayrımcılık yapacaksın. Belediye Başkanı yatırım yapar doğru; ama bunları sizin paranızla yapacak. Belediye Başkanları’nda aradığım ikinci şey, harcadığınız her kuruşun hesabını millete vereceksiniz.” dedi.
31 Mart seçiminide  hatırlatarak Kırklareli’lere seslenen Kılıçdaroğlu, “. Sizden zor bir şey istemiyorum. Gerçekleri düşünün, Türkiye’yi düşünün, evlatlarınızı düşünün, evinizi, barkınızı düşünün. Yatağa aç 

giren binlerce çocuğu düşünün ve oyunuzu öyle kullanın. Bu benim sorumluluğum olduğu kadar sizin de sorumluluğunuz.” dedi.
Kılıçdaroğlu, konuşmasının ardından,CHP nin Kırklareli ilçe, Belde Belediye Başkan adaylarını tek tek sahneye çağırdı ve kendileri için destek istedi  Kırklareli’nin tüm ilçe ve belde Belediye Başkan Adayları ve Milletvekilleri ile birlikte vatandaşları selamlayarak karanfil dağıtımının ardından miting sona erdi

105 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi