Hoşgeldiniz  

ILIK : Bir an önce mesleki yeterliliğinizi belgelendirin” dedi.

admin | 11 Şubat 2019 | Genel, Gündem, Manşet A- A+

 

 

Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığınca bir açıklama yapıldı.KTSO Başkanı Soner Ilık tarafından yapılan açıklamada esnaf arkadaşlarımızın mesleki yeterliliğini belgelendirilmesi gerekir dedi. Ilık,

* Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “2016 yılında kurulan ve bugüne kadar 78 ilde 40 binden fazla adaya belgelendirme hizmeti sunan TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) MEYBEM (Meslek Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.) hizmet sahasına 3 meslek daha ekledi. TOBB MEYBEM tarafından yapılacak sınavı başarıyla tamamlayan adaylar “Emlak Danışmanı”, “Servis Aracı Şoförü” veya “Köprülü Vinç Operatörü” Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olabilecek” dedi.

Emlak Danışmanları, Servis Şoförleri ve Vinç Operatörleri; Mesleki Yeterlilikleri’ni TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) MEYBEM (Meslek Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.) ile belgelendirebileceklerini belirten Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Başkanı Soner Ilık; “Bir an önce mesleki yeterliliğinizi belgelendirin” dedi.

Başkan Ilık yaptığı açıklamasında; “2016 yılında kurulan ve bugüne kadar 78 İl’de 40 binden fazla adaya belgelendirme hizmeti sunan TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) MEYBEM (Meslek Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş.) hizmet sahasına 3 meslek daha ekledi. TOBB MEYBEM tarafından yapılacak sınavı başarıyla tamamlayan adaylar “Emlak Danışmanı”, “Servis Aracı Şoförü” veya “Köprülü Vinç Operatörü” Mesleki Yeterlilik Belgesi sahibi olabilecek” dedi.

* Başkan Ilık; “Nitelikli ve belgeli işgücüne daha kolay ulaşılabilecek”

İş dünyasının ön önemli sıkıntılarından birisinin nitelikli elemana ulaşabilmek olduğunu vurgulayan Başkan Ilık; “İş kazalarının azaltılması ve iş dünyamızın ihtiyaç duyduğu nitelikli ve belgeli işgücüne daha kolay ulaşabilmeleri amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezi (MEYBEM) kuruldu. 2016 yılının başından bu yana, 41 Meslek’te ve 78 İl’de belgelendirme hizmetini kurumsallaştıran TOBB MEYBEM kanalıyla 40 binden fazla adayın bilgi, beceri ve yetkinliklerini değerlendirildi. Ticaret Bakanlığı tarafından yayımlanan ‘Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmelik’ ile gayrimenkul sektörünü ilgilendiren önemli yenilikler getirildi. Örneğin, mesleki yeterlilik belgelerini almayan Emlak Danışmanları, Aralık 2019 itibariyle bu sektörde faaliyet gösteremeyecek. Onun için herkesin bu konuda duyarlı ve hazırlıklı olması lazım. TOBB MEYBEM’de artık “Emlak Danışmanlığı”nın yanı sıra, “Servis Aracı Şoförü” ve “Köprülü Vinç Operatörü” Meslekleri’nde de Sınav ve Belgelendirme Hizmeti’ne başladı. TOBB’a bağlı Oda ve Borsalara başvuru yapabilecek” dedi.

* Başvuru Koşulları ve Detaylar:

Bu kapsamda; Emlak Danışmanı (Seviye 4), Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5), Servis Aracı Şoförü (Seviye 3) ve Köprülü Vinç Operatörü (Seviye 3) Meslekleri’nde Sınav ve Belgelendirme Hizmeti başvuruları, TOBB’a bağlı tüm Oda ve Borsalara veya www.meybem.com.tr adresi üzerinden alınacak. Konu hakkında detaylı bilgiye +90 312 218 26 20-21 numaralarından ulaşılabilecektir.

165 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi