Hoşgeldiniz  

TGB DEN DANIŞTAYA DESTEK AÇIKLAMASI

admin | 20 Ekim 2018 | Genel, Manşet, Siyaset A- A+

 

 

8 Ekim 2013 yılında  Eğitim Bakanlığı İlköğretim Kurumları Yönetmeliğinde 8 Ekim 2013 tarihli değişiklikle Andımızı kaldırmıştı.Ancak Danıştay, 24 Nisan 2018’de aldığı bir kararla Andımızın okullarında tekrar okutulması kararını 3 e 2 oy ile aldı ve iptal kararını Milli Eğitim Bakanlığına tebliğ etti.

Bu karar üzerine Kırklareli TGB örgütü Dingiloğlu parkında bir basın açıklaması yaptı.
19 Ekim saat 18.00 de yapılan basın açıklamasına ellerinde Türk bayrakları ile öğrenciler ve taksi durağı şöförleride destek verdi.Okunan basın açıklamasında.
” Türk gençliği olarak Danıştay 8. Dairesinin verdiği Andımız kararını sevinç ve coşkuyla karşılıyoruz.Bu isabetli ve yerinde karar Türk milletinin bağımsızlık mücadelesindeki kararlığını ve azmini pekiştirmiştir.
8 Ekim 2013 yılında kaldırılan Andımız, Türk milletinin önüne demokratikleşme paketi halinde sunulmuş, PKK ve FETO’nün sevinç ve mutluluk çığlıklarıyla kaldırılmıştır.Türk gençliğinin vatansever milliyetçi ve Atatürkçü duygularını tahrip etmeye çalışan kuvvetler önce Andımıza saldırmışlardır.Çözüm sürecinin en büyük ihanetlerinden olan bu karar o dönemi Türk gençliğinin kalbinde derin bir yara açmıştır.Gençliği milli kimliğinden koparma çalışamaları, emperyalist kuvvetlerin ve Türkiye düşmanlarının ekmeğine yağ sürmektedir.Türk gençliği olarak bu ihaneti o dönemde cevapsız bırakmadık ve ülkemizin her köşesinde Andımızı okuduk ve öfkemizi gösterdik.
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’un ” Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkına Türk milleti denir ” sözünün tescili olan Andımız, Türk gençliğinin vatansever ve Atatürk’çü duygularını pekiştirmektedir. Andımızı kaldırmak Türk gençliğine, Türk milletine yapılabilecek  en büyük ihanettir.
Bekir Bzdağ’a Ali Yalçın’a Mustafa Şentop’a Abdülhamit Gül’e soruyoruz. Andımızın nesinden, hangi cümlesinden rahatsız oluyorsunuz. ?Türküm denmesinden mi. ?
Doğruyum, çalışkanım denmesinden mi.yada varlığını, milletinin varlığına armaağan edecek kadar vatan sevgisiyle kuşanmış bir nesilden mi rahatsız oluyorsunuz.?
Andımızın kaldırılmasına en büyük mutluluğu duyan, Fethullah Gülen’in, Türk milletinin önüne altın tepsiyle sunduğu altın neslin 15 Temmuz’da neler yaptığını görmediniz mi.? Hiçmi ders almıyorsunuz.?.Bu kendini bilmez ve savurgan açıklamalara karşı en büyük cevabı yine Türk gençliği verecektir.Ülkemizin her yerinde Andımızı okuyarak gençliğin iradesini ve kararlılığını herkese göstereceğiz.
Danıştay’a burada bir kez daha teşekkür ediyoruz.18 Ekim 2018 de almış olduğu yerinde karar Türk Milletine umut olmuştur.İçerisinde bulunduğumuz terörle mücadele sürecinde verilen bu karar, cephede kahramanca savaşan Mehmetçiğimize moral olmuştur. Türk milleti verilen bu kararla artık daha güçlü ve kararlıdır. Emperyalist saldırıyı ancak topyekün bir mücadele ile aşarız.Ülkemizin yürüttüğü bu mücadeleyi anlayan ve destek veren bütün kurum ve kuvvetlere teşekkür ediyoruz.Atatürk’çü vatansever gençlik olarak 29 Ekim’de Anıtkabir’de yürüyoruz.Binlerce genç ile Andımızı okuyacağız. Gelin hep birlikte sesimizi duyuralım.
Artık sesimiz daha gür, bilincimiz daha berrak, Andımız’da okuduğumuz bir kararlılıkla tekrar haykırıyoruz. Varlığımız Türk varlığına armağan olsun.Ne mutlu Türküm diyene denildi.
Konuşması sık sık ” Mustafa Kemal’in Askerleriyiz ” ” Atatürk Gençliğ Görev başında”  sloganları atan grup ardından andımızı okudu ve dağıldı.
261 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi