Hoşgeldiniz  

admin | 02 Temmuz 2018 | Manşet, Siyaset A- A+

 

 

Kırklareli CHP il Başkanlığı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Valilere ” CHP İl Başkanları’nı bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim” sözleri üzerine açıklama yaptı.
CHP Genel Merkezinin aldığı karar gereği 81 ilde eş zamanlı olarak yapılan basın açıklamasına  Kırklareli CHP İl Başkanlığıda destek verdi.
29 Haziran 2018 Cuma günü saat 11.00’da CHP il Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasında CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık; “Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindeler dedi.
Şehit cenazeleri olması durumunda CHP’li kadroların şehit cenazelerinde olacağını söyleyen CHP Kırklareli İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık; “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ‘Valilere, CHP İl Başkanları’nı bundan sonra şehit cenazelerinde protokole almayın talimatı verdim’ sözleriyle toplumsal çatışma ve kaos çağrısı yapmıştır. Bu sorumsuz ve hadsiz tutum açıkça ateşle oynamaktır.Şehitlerimiz arasında ayrım yapan anlayış, şimdi de şehit cenazeleri üzerinden milleti bölmek peşindedir. Şehitlerimiz siyasi partilerin değil milletimizin evlatlarıdır.AK Parti Genel Başkanı Erdoğan bu açıklamanın neresindedir? Eğer bu açıklamayı reddedip derhal İçişleri Bakanı hakkında gereğini yapmazlarsa, bilinmelidir ki bu münferit birinin densiz bir açıklaması olmaktan çıkar, derin mahfillerde hazırlanmış soysuz bir kaos planı olduğunu gösterir. Daha yeni tamamlanan seçimlerin toplumda gerilimleri yok edip sükunet ve huzuru tesis etmesi beklenirken, toplumu terörize eden bu açıklama eğer densiz bir çıkış değilse, o zaman yeni dönemin çatışma ve kaosüzerinden kurgulandığının delilidir. Terörün kökünün kazınması ve bir daha şehitlerimizin gelmemesi en büyük arzumuzdur. Ancak şehit cenazeleri olması durumunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bütün yöneticilerimiz, milletvekillerimiz, il başkanlarımız ve örgütlerimiz tam kadro halinde orada şehitlerimizin huzurunda olacaklardır. Hiç kimsenin bunu engellemeye gücü yetmeyecektir. Ortaya çıkabilecek olayların tek sorumlusu Süleyman Soylu ve ona imkân veren iktidardır” diye konuştu.
CHP Kırklareli İL  Başkanlığında yapılan basın açıklamasına CHP İl Başkanı Tayfun Okan Çobancık, Merkez İlçe Başkanı Gürcan Saatçı, CHP Kırklareli İl Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kösegil, Merkez İlçe Kadın Kolları Başkanı Nursel Aldemir, Emekli Sen Kırklareli Şube Başkanı Hüseyin Budak, ve partililer katıldı.

388 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

EN SON HABERLER

Kırklareli Manşet Haber Gazetesi